Blog » İzmir Ses sistemi kiralamada dikkat etmeniz gereken faktörler

İzmir Ses sistemi kiralamada dikkat etmeniz gereken faktörler

İzmir Ses sistemi kiralamada dikkat etmeniz gereken faktörler

İzmir Ses sistemi kiralamada dikkat etmeniz gereken faktörler

İzmir Ses sistemi kiralamada dikkat etmeniz gereken faktörler

Organizasyonunuza uygun bir sistem seçmelisiniz.

Öncelikle organizasyonunuzun ne olduğu çok önemli. Örnek verecek olursak kına organizasyonu için küçük iki kabin, bir mikser  ve bir mikrofon ile işinizi görecek iken, düğün organizasyonunuzdaki 8 kişilik bir orkestra için monitörler,sub basslar, dijital mikser, dans pisti ve hatta sahne gerebilir.

Organizasyonunuza katılan kişi sayısı

İzmir’deki Organizasyonunuz için ses sistemi kiralamada diğer önemli faktörlerden biri de organizasyonunuzda ne kadar misafiriniz olacağı. Ne kadar çok misafir ya da seyirciniz olacaksa ses sistemi, ışık sistemi ya da dans pisti ihtiyacınız büyüyecek. Yüz kişi için birkaç kabin yetse de bin kişilik bir organizasyonunuzda  delay (gecikme ) için de ekstra bir sistem ihtiyacınız olacak.

Organizasyonunuzun alanı

Kapalı alandaki ses sistemi kiralama ihtiyacınızda hoparlör sayısını fazla tutmalı ama çok güçlü hoparlörler seçmemelisiniz. İç mekanlardaki en büyük problem genelde alan akustiğidir. Burada sesin şiddetli olması size net bir sesi değil uğultulu bir ses getirir. Bu nedenle iç mekanı çevreleyecek surround bir sistem kurmalısınız. Dış mekanda ise durum tam tersi. İç mekandaki oda akustiği efektli bir ses almanızı sağlarken dış mekandaki en büyük zorluğunuz sesi duyurmak çünkü açık alan sesi emiyor. Dış mekandaki tercihiniz güçlü, watt açısından yüksek ses sistemleri olmalı.

Teknik ekip

         Çalıştığınız teknik ekibin tecrübesi seçiminizdeki en büyük etken olmalı. Problemler yaratacak bir takımdan ziyade; yaratıcı ve pratik çözümler sunabilen, yenilikleri takip eden, sizi ve organizasyonunuzu yarı yolda bırakmayacak, gerçekten bir ekip olarak çalışacak insanları tercih etmeniz sizi de bir adım önde tutacaktır.

İzmir’de Mezuniyet töreni, tanıtım,Konser, toplantı, seminer, açılış, düğün-davet, festival, fuar, defile, bayi toplantısı gibi birçok alanda ses, ışık, görüntü, sahne ve dans  sistemleri kiralama hizmetleri veren şirketimiz, 11 yıldır bir çok projede ve organizasyonda kaliteli sistemi, tecrübeli ve uzman ekibi ile kusursuz bir şekilde çalışmanın onurunu ve gururunu yaşamaktadır.